Zaproszenie na spotkanie wokół książki "Niewidzialną ręką"

„Mamy do czynienia z pracą absolutnie pionierską” (Marcin Giżycki), „Czyta się jak dobry kryminał” (Marcin Adamczak) – te dwa zdania wystarczą, aby zachęcić do zapoznania się z najnowszą pozycją ze świata animacji: „Niewidzialną ręką. Filmy animowane kobiet w (męskich) strukturach kinematografii w Polsce” autorstwa Hanny Margolis.

Tych, którzy pozycję już przeczytali, a także tych, którzy lekturę mają w kolejce i tych, którzy zastanawiają się, czy warto zapoznać się z pracą, serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie wokół książki „Niewidzialną ręką Filmy animowane kobiet w (męskich) strukturach kinematografii w Polsce”.

🔜 Porozmawiajmy o pracy nad rozprawą, badaniami, pozycji kobiet w środowisku filmowym (kiedyś i dziś) oraz możliwościach dla kobiet w świecie animacji.
👩‍🎨 Gościnie: autorka HANNA MARGOLIS, promotorka dysertacji MONIKA TALARCZYK
🗣 Prowadzenie: OLIWIA NADARZYCKA

🗓 6 MARCA 2024 godzina 18
📍Klubokawiarnia NIEBOSTAN
💸 Udział w wydarzeniu BEZPŁATNY

❗️ Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki w atrakcyjnej cenie!
❗️ Książka dostępna do wypożyczenia do domu oraz w wolnym dostępie w Bibliotece Wydziału Filologicznego UŁ.

👥  Organizatorami wydarzenia są: Grupa Badawcza Polska Animacja (Uniwersytet Łódzki), Łódzki Oddział Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami, Wydawnictwo Universitas oraz klubokawiarnia Niebostan.

🤝 Patronami wydarzenia są: czasopismo Ekrany oraz Radio TOK FM.

Niewidzialna ręka